Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum

Log in
aktualizacja 10:02 PM CET, Dec 11, 2019

Nominacje delegatów, biur i komisji

Kuria generalna
Skład wspólnot, urzędów i komisji

Drodzy Bracia,

Niech Pan obdarzy was pokojem!

Minął rok od zakończenia LXXXV Kapituły Generalnej. W tym czasie Minister Generalny i jego Rada zobowiązali się do utworzenia - w dużej mierze ex novo (od początku) wspólnot zależnych od Ministra Generalnego (Kuria Generalna, Kolegium Międzynarodowe, Loreto, Garbatella, Frascati) oraz różnych biur i komisji służących Zakonowi.

Poszukiwanie współpracowników bywało niekiedy bardzo trudne i pracochłonne. Ale nie brakowało i otwartości ze strony braci. Pragniemy podziękować braciom i okręgom za hojną odpowiedź na potrzebę chwili.

W sposób szczególny wielkie podziękowania należą się braciom, którzy posługiwali Zakonowi pełniąc rozliczne powierzone im posługi w tych latach.

Niniejszym informujemy o nominacjach braci powołanych do posługi Zakonowi w różnych wspólnotach oraz poszczególnych biurach.

Pozdrawiamy was po bratersku i życzymy wszystkim pokoju i dobra.

Brat Clayton Jaison Fernandes
Sekretarz Generalny OFMCap

 

Radni Generalni, Delegaci Ministra Generalnego

br. José Angel TORRES, Wikariusz Generalny

  • Wspólnota Kurii Generalnej

br. Kilian NGITIR, Radny Generalny

  • Wspólnota Międzynarodowego Kolegium Świętego Wawrzyńca z Brindisi
  • Przewodniczący Komisji, dopuszczania studentów i przyznawania stypendiów do Międzynarodowego Kolegium Świętego Wawrzyńca z Brindisi
  • Komisja Archiwum Generalnego
  • Centralna Komisja Biblioteczna
  • Instytut Historyczny
  • Muzeum Kapucyńskie
  • Sekretariat Generalny ds. Formacji

br. Piotr STASIŃSKI, Radny Generalny

  • Wspólnota Garbatella
  • Wspólnota Via Cairoli
  • Wspólnota Consolazione
  • Wspólnota Frascati

br. Francesco NERI, Radny Generalny

  • Wspólnota San Giovanni Rotondo
  • Wspólnota Pietrelcina
  • Wspólnota Sanktuarium w Loreto
  • Klasztor Kapucynów Klarysek na Garbatella

br. Pio MURAT, Radny Generalny

  • Wspólnota w Jerozolimie
  • Projekt „Wspólnota św. Wawrzyńca z Brindisi”
    • Clermont Ferrand, Francja
    • Lourdes, Francja
    • Spello, Włochy
    • Antwerpia, Belgia
    • Kilkenny, Irlandia
    • Leon, Hiszpania
    • Celle di Cortona, Włochy

br. Celestino ARIAS, Radny Generalny

  • Wiceprezes i dyrektor - Komisja Konsultacyjna ds. Inwestycji Zakonu
  • Wiceprezes - Fundacja Świętego Franciszka z Asyżu
  • Przewodniczący - Capuchin Friars International, Inc.
  • Przewodniczący - Komisja Techniczna Skarbnika Generalnego
  • Międzynarodowa Komisja Solidarności Ekonomicznej

br. Victorius DWIARDY, Radny Generalny

  • Wiceprezes - Capuchin Friars International, Inc.

Kuria Generalna

  • Ekonom Generalny: br. Piero Vivoli (PR Toskania, Włochy) - zastępuje br. Alejandro Josué Núñez Ennabe (KG Gwatemali Hondurasu Salwadoru)
  • Przedstawiciel Prawny: br. Alfredo Rava (PR Emilia-Romagna, Włochy) - zastępuje br. Giampiero Gambaro (PR Genui, Włochy)
  • Drugi Zastępca Sekretarza Generalnego: br. Onofrio Farinola (PR Puglia, Włochy) - zastępuje br. Tarcisio Mascia (PR Sardynii i Korsyki).
  • Sekretarz ds. Języka portugalskiego i zastępca archiwisty i protokolisty: br. Ricardo Luiz Farias de Santana (K Amazoni i Roraimy, Brazylia)
  • Sekretarz ds. Animacji misji: br. Mariosvaldo Fiorentino (K Paragwaju)
  • Odpowiedzialny za Biuro GPIC: br. Joel Eijansantos De Jesus (PR Filipiny) - zastępuje br. Benedict Ayodi (KG Keni)
  • Posługi braterskie: br. Joachim Bernacki (PR Krakowska, Polska) - zastępuje br. Thomas Pullathuthadattil (PR Św. Józefa, Kerala, Indie)

Międzynarodowe Kolegium św. Wawrzyńca z Brindisi, Rzym

  • Rektor: br. Andrzej Kiejza (PR Warszawska, Polska)
  • Posługi braterskie: br. Kasianus Cimes (PR Pontianak, Indonezja) - zastępuje br. Dariusza Mazura (PR Krakowska, Polska)

Wspólnota na Garbatella, Rzym

Gwardian i Ekonom: br. Bahlibbi Idris (PR Erytrei)

Wikariusz: br. Edvin David Díaz Guerra (KG Gwatemali Hondurasu Salwadoru)


Wspólnota Świętego Domku w Loreto

  • br. Franco Carollo (PR Wenecka, Włochy), gwardian, rektor i Przewodniczący Kongregacji Świętego Domku
  • br. Daniel Galateanu (K Rumunii) wikary domu i wicerektor sanktuarium
  • br. Domenico Marinozzi (PR Picena, Włochy) biskup emerytowany
  • br. Albino Giovagnoli (PR Picena, Włochy) spowiednik i ogrodnik
  • br. Vittorio Pazzaglia (PR Picena, Włochy), kustosz i kanclerz Prałatura
  • br. Giuseppe Santarelli (PR Picena, Włochy) spowiednik
  • br. Renato Raffaele Lupi (PR Picena, Włochy) spowiednik
  • br. Pierino Valenti (PR Picena, Włochy) spowiednik
  • br. Luigi Gambella (PR Picena, Włochy), pielęgniarz i posługi braterskie
  • br. Paolo Berti (PR Emilia Romagna, Włochy) spowiednik
  • br. Sergio Andriotto (PR Lombardia, Włochy) kustosz i egzorcysta
  • br. Lucas Cialiebo (PR Etiopii) spowiednik
  • br. Roberto Dalloli (PR Etiopii) spowiednik
  • br. Mehari Andè (PR Erytrei) spowiednik
  • br. Andrzej Dejer (PR Warszawska, Polska) spowiednik i przewodnik grup polskich
  • br. Antonio Berton (PR Wenecka, Włochy) wiceekonom i przyjmowanie gości
  • br. Giuseppe Rosati (PR Umbrii, Włochy) spowiednik, Grupa Modlitwy Ojca Pio
  • br. Lucio Mancini (PR Picena, Włochy) zakrystian i bibliotekarz
  • br. André Rizkallah (K Bliskiego Wschodu, Liban) spowiednik
  • br. Humberto De Oliveira Rodrigues (PR Północno-Wschodniej Brazylii) ekonom i spowiednik
  • br. Lazare Azoumà (K Beninu) zakrystian
  • br. Stanisław Kowalski (PR Warszawska, Polska) spowiednik i przewodnik grup polskich
  • br. Franco Di Sibio (PR Toskanii) spowiednik, Asystent FZŚ w Loreto
  • br. Raphel Jacob Porathur (PR Św. Tomasza, Indie) spowiednik
  • br. Marco Felice Giugno (PR Piemontu, Włochy) animator liturgiczny i ceremoniarz
  • br. Romualdo Adão Miguel (PR Angoli) posługi braterskie

Biblioteka Centralna

  • Główny bibliotekarz: dr Patrizia Morelli
  • Zastępca bibliotekarza: br. David Basil Acharuparambil (PR Św. Franciszka, Kerala, Indie)

Archiwum Generalne

  • Archiwista: dr Patrizia Morelli
  • Zastępca archiwisty: br. David Basil Acharuparambil (PR Św. Franciszka, Kerala, Indie)

Komisja Archiwum Generalnego

  • Radny Generalny Delegowany: br. Kilian Ngitir (K Kamerunu)
  • Archiwista: dr Patrizia Morelli
  • Zastępca archiwsity: br. David Basil Acharuparambil (PR Św. Franciszka, Kerala, Indie)
  • Odpowiedzialny bieżącego archiwum: br. Patrick McSherry (PR Calvary, USA)
  • Zastępca odpowiedzialnego bieżącego archiwum: br. Ricardo Luiz Farias de Santana (K Amazonii i Roraimy, Brazylia)
  • Przedstawiciel Instytutu Historycznego: br. Daniel Kowalewski (PR Warszawska, Polska)

Komisja Solidarności Ekonomicznej
(Zastępuje poprzednią Komisję i grupę Poject Manager)

  • br. Celestino Arias, Radny Generalny (PR Nowy Jork - Nowa Anglia, USA), przewodniczący
  • br. James Boner (PR Wielkiej Brytanii)
  • br. Justino Sánchez Durán (K Meksyku i Teksasu)
  • br. Mario Dias (PR Tanzanii)
  • br. Anton Podgornyi (K Ukrainy)
  • br. Nitin D'Souza (PR Maharashtra)
  • br. Louis Cinq-Mars (PR Wschodniej Kanady)
  • br. Benyamin Purbo (PR Medanu, Indonezja)

Komisja Biblioteki Centralnej

  • Radny Generalny Delegowany: br. Kilian Ngitir (K Kamerunu)
  • Rektor Kolegium: br. Andrzej Kiezja (PR Warszawska, Polska)
  • Prefekt studiów: br. Bona Marcel Rodrigues (PR Karnataka, Indie)
  • Ekonom Kolegium: br. Maximino Tessaro (PR Rio Grande do Sul, Brazylia)
  • Przedstawiciel Instytutu Historycznego: br. Daniel Kowalewski (PR Warszawska, Polska)
  • Przedstawiciel IFS: br. Luca Bianchi (PR Lombardii, Włochy)
  • Przedstawiciel studentów: wybierany przez studentów

Komisja Techniczna dla Ekonomatu Generalnego

Przewodniczący: br. Celestino Arias (PR Nowy Jork - Nowa Anglia, USA)
Ekonom Generalny: br. Piero Vivoli (PR Toskanii, Włochy)
Zastępca Ekonoma Generalnego: Fr. Thomas Francis (K Malawi)
Przedstawiciel prawny: br. Alfredo Rava (PR Emilia-Romagna, Włochy)
Członkowie:   br. Giovanni Amisano (PR Lombardii, Włochy)
                       br. Nicola Marchiori (PR Wenecka, Włochy)


Fundacja Świętego Franciszka z Asyżu

Założyciel i prezes: dr Livio Camozzi
Wiceprezes: br. Celestino Arias (Radny Generalny)
Sekretarz i Skarbnik: br. Piero Vivoli (Ekonom Generalny)
Dyrektorzy:

  • br. Giampiero Gambaro (PR Genui, Włochy)
  • br. Mark Schenk (PR Ameryki Środkowej, USA)
  • pan Roland Bertin
  • pan Maurizio Panetti
  • pan Walter A. Osterman

Capuchin Friars International (C.F.I.)

  • Prezes: br. Celestino Arias (Radny Generalny)
  • Wiceprezes: br. Victorius Dwiardy (Radny Generalny)
  • Sekretarz / Ekonom: br. Piero Vivoli (Ekonom Generalny)
  • Asystent sekretarza/skarbnik: br. Mark Schenk (PR Ameryki Środkowej, USA)
  • Wyznaczony do zarządu z ramienia CdA: br. Giovanni Amisano (PR Lombardii, Włochy)

Komitet Konsultantów Finansowych
Capuchin Friars International
Saint Francis of Assisi Foundation

Członek Zarządu SFAF i C.F.: br. Celestino Arias (Radny Generalny)
Ekonom Generalny: br. Piero Vivoli
Przedstawiciel prawny: br. Alfredo Rava
Członkowie:

  • br. Mark Schenk (PR Ameryki Środkowej, USA)
  • br. Giampiero Gambaro (PR Genui, Włochy)
  • pan Roland Bertin
  • pan Maurizio Panetti
  • pan Peter Scherkamp
  • pan Michael Binette

Międzynarodowa Rada Formacyjna

ASMEN  br. Youssef Sami Youssef (KG Bliskiego Wschodu, Liban)
CCA  br. Ramon Murillo (K Wenezueli)
CCB   br. Tiago Santos da Silva (PR Brazylii Północno-Wschodniej)
CCMSI   br. Joseph Dolphy Pais (PR Karnataka, Indie)
CECOC   br. Tomasz Protasiewicz (PR Krakowska, Polska)
CENOC   br. Harald Weber (PR Niemcka)
CIC   br. Víctor Herrero de Miguel (PR Hiszpanii)
CIMPCap    br. Angelo Borghino (PR Lombardii, Włochy)
CONCAM   br. Israel Maldonado (K Meksyku Północnego)
CONCAO  br. Serge Mbremandji (KG Czadu i RCA)
EACC  br. Moses Mwangi (K Kenii)
NAPCC  br. Brian Stacey (PR Pensylwanii, USA)
 PACC  br. Paulus Toni (PR Pontianak, Indonezja)

Komisja do ostatecznego opracowania Ratio Formationis

  • br. Kilian Ngitir (Radny Generalny)
  • br. Charles Alphonse (Sekretariat Generalny ds. Formacji)
  • br. Jaime Rey (Sekretariat Generalny ds. Formacji)
  • br. Albert D’Souza (zastępca Prokuratora Generalnego)
  • br. Víctor Manuel Herrero de Miguel (PR Hiszpania)
  • br. Roberto Tadiello (PR Wenecka, Włochy)
  • br. Cristo Antonio (PR Angoli)
  • br. Nestor Bernardo Molina Parra (PR Chile)
Ostatnio zmieniany: wtorek, 08 październik 2019 11:11