Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum

Log in
aktualizacja 5:46 PM CET, Feb 19, 2019

Znacząca wizyta w Algierii

Wyróżniony Znacząca wizyta w Algierii

Bracia Kapucyni w Tiaret (Algieria) przeżywali radość z odwiedzin naszego Ministra Generalnego, br. Mauro Jöhri, który spędził z braćmi większą część Wielkiego Tygodnia i połowę Oktawy Wielkanocnej. Świętowanie Wielkanocy z Ministrem, w tym zagubionym zakątku Algierii, było też wielką radością dla wszystkich tworzącychwspólnotę parafialną, tworzoną przez oddalonych od swoich rodzin studentów z rejonu Sahary oraz trzy siostry misjonarki z Marie d'Aïn Sefra.

Oprócz prezentacji miejsc, w których działa nasza wspólnota, korzystając z okazji jaką daje obecność Ministra Generalnego, pokazaliśmy mu miejsce, które biskup Oranu, Jean-Paul Vesco, pragnąłby nam przekazać, abyśmy żyli tam naszym charyzmatem gościnności: dom Aï w Turku nad brzegiem morza, w pobliżu Oranu. Stamtąd też moglibyśmy podjąć opiekę duszpasterską nad Bazyliką Notre Dame de Santa Cruz, która jest miejscem spotkań chrześcijańskich pielgrzymów i ciekawskich muzułmanów.

Mieliśmy również okazję spędzić jakiś czas w klasztorze w Tibhirine, gdzie chrześcijańskie życie jest podtrzymywane wraz z pamięcią o mnichach trapistach i dynamizmem wspólnoty Chemin Neuf. Swego rodzaju antycypacja najbliższych beatyfikacji.

Wierzymy, że proste życie modlitwy naszej wspólnoty, dało Ministrowi możliwość odpoczynku i doświadczenia, jak słodka i ewangeliczna jest misja „wśród Saracenów”. Innych braci, którzy – przez taki czas lub dłużej – pragnęliby przeżyć podobne doświadczenie, serdecznie zapraszamy do Algierii.

Bracia kapucyni z Tiaret

Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 18 czerwiec 2018 13:46